Pramen sv. Václav

Situován u křižovatky silnic Slatinice – Lutín – Prostějov. Nachází se pod sokolovnou. Dnešní podobu získal až v roce 2004 a jeho pramen vyvěrá z hloubky 165 metrů. Tento pramen čerpaly Lázně Slatinice po dobu několika let.

 

Pramen sv. Jan Adam z Lichtenštejna

Pramen Jana Adama z Lichtenštejna je nejmladším v Lázních Slatinice, nahradil v lázních pramen svatý Václav. Do provozu byl uveden v roce 2011, objeven byl o dva roky dříve. Jeho vývěr je pro veřejnost vyveden v lázeňském parku Ladislava Foltýna za budovou Turistického informačního centra. Vrt má hloubku 372 m a ve 180 m se nachází hlubinný zlom. Tím je možné využívat minerální vodu z obou ložisek. Teplota vody je 16°C.

 

Pramen sv. Vít

Pramen vyvěrá z hloubky 150 metrů. Přístřešek nad tímto pramenem byl vybudován v roce 2004. Zároveň došlo i k úpravě jeho okolí.

 

Pramen Zdeněk

Vyvěrá z hloubky 13 metrů. Naleznete ho před mlýnem. Na tomto vrtu je umístěn limnigraf, který zaznamenává výšku vodní hladiny.

 

Pramen sv. Jiří

Byl otevřen v roce 2001. Pramen vyvěrá vedle lázeňské budovy Morava z hloubky 92 metrů a teplota se pohybuje kolem 17°C. Pramen je veřejnosti přístupný v pítku před lázeňským domem Morava. Vytéká i z lázeňské fontány "Lázeňská květina". Pítko i fontána jsou navrženy a realizovány z hořického pískovce výtvarníkem Pavlem Surmou.

Body zájmu

Přír. park Velký Kosíř

Muzeum Kočárů

Zámek v Nám. na Hané

Černá věž v Drahanicích

 

Nyní můžete získat

neomezená data

i v TIC Slatinice

 

 

Navštivte Střední Moravu
Olomoucký kraj

Turistické informační centrum Slatinice bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Na provoz Turistického informačního centra přispěl pro rok 2020 ve výši Kč 34.000,- Olomoucký kraj.

 Copyright © 2020 Turistické centrum Slatinice Všechna práva vyhrazena.